banner

POILSIS ISPANIJA

Užsisakykite poilsį Ispanijos kurortuose su ANEX Tour!

ISPANIJA

Bendra informacija

Ispanija yra Europos pietvakariuose. Šalis teritoriškai užima didžiąją dalį Pirėnų pusiasalio, taip pat Kanarų ir Balearijos salų. Ispanijos krantus šiaurėje ir vakaruose skalauja Atlanto vandenynas, pietuose ir rytuose – Viduržemio jūra.

Ispanija neabejotinai yra vienas pagrindinių kultūros centrų Europoje. Kiekvienais metais ją lanko vis daugiau turistų. Kažkas atvyksta pasivaikščioti senomis vingiuotomis gatvėmis, mėgaudamasis architektūrinėmis lankytinomis vietomis ir šedevrais „Didžiųjų meistrų meno“, o kažkas po saule, ant vienos geriausių Viduržemio jūros ir Atlanto vandenyno pakrantėse.

Išskirtinis šios Europos šalies bruožas yra atostogos, prisotintos gyvenimo būdo. Jie vykdomi dideliuose miestuose ir mažose gyvenvietėse, skirtuose šventosioms ir dangiškiems mecenatams, garsiems tautiečiams ir vietinio masto „žvaigždėms“, metų poroms, sporto laimėjimams, muzikai ir poezijai. Kiekvienais metais Ispanijoje rengiami įdomūs karnavalai ir festivaliai. Čia yra keletas iš jų:

 • „La Tomatina“ yra gerai žinomas festivalis, vykstantis Bunolo mieste, kur dalyviai metosi pomidorais. Tai įdomus įvykis, kuris pritraukia daugybę žmonių iš viso pasaulio.
 • „Seman Santa“ („Šventoji savaitė“) yra didelis religinis festivalis, vykstantis visą savaitę prieš Velykas. Skirtinguose Ispanijos miestuose vyksta religinės procesijos, teatro pasirodymai ir kiti renginiai.
 • „San Fermin“ yra gerai žinoma šventė, kuri kasmet vyksta jau daugiau nei aštuonis šimtmečius ir trunka savaitę laiko. Festivalio metu yra bėgama priešais bulius Pamplono mieste.
 • Las Falfish – didžiausias Valensijos festivalis. Kiekvieną kovą pažymima Šv. Juozapo, Valensijos globėjo, garbei, taip pat paminėti žiemos pabaigą ir pavasario pradžią.
 • Flamenco festivalis Sevilijoje. Ispanija yra žinoma dėl savo tradicinės muzikos ir šokių. Flamenco festivalis Sevilijoje yra renginys, kuriame galima mėgautis garsiųjų flamenko menininkų pasirodymais.
 • Šviesos festivalis Barselonoje buvo švenčiamas kelerius metus ir skirtas švęsti lengvą ir šiuolaikinį meną. Miestas virsta tikra vaizdingų pasirodymų ir instaliacijų scena.

Atminkite, kad ilsėtis Ispanijoje yra nepaprastai malonu, nes ispanai yra draugiški, ir labai svetingi!

Klimatas

Ispanijoje yra gana įvairus klimatas. Kadangi šalis yra pietvakarinėje Europos dalyje ir turi daugybę kalnų iki pakrantės, klimato sąlygos skirtingose šalies dalyse labai skiriasi.

Didžiojoje Ispanijos teritorijos dalyje vyrauja žemyninis klimatas, kuriam būdinga sausa ir santykinai šalta žiema (nuo -4 °C iki +8 °C) ir karšta vasara (nuo +25 °C iki +30 °C). Šiaurinėje šalies dalyje, kuri dažnai vadinama „žalia Ispanija“, žiema yra minkšta (nuo +8 °C iki +14 °C), o vasara yra šilta ir nėra karšta (nuo +22 °C iki +26 °C). Pietinėje ir pietrytinėje šalies pakrantėje yra Viduržemio jūros regiono klimatas. Čia esanti temperatūra yra vidutinio sunkumo, o tarp vasaros maksimalios ir žiemos minimalios nėra didelio diapazono. Aukštumos regionai, tokie kaip Pirėnai ir Siera Nevada, turi šaltą žiemą ir vėsią vasarą. Žiemą aukštumose galima pastebėti gausiai sniego. Kai kurie regionai, pavyzdžiui, į pietryčius nuo Ispanijos, turi panašias klimato sąlygas į dykumos, kur vasara labai karšta ir kritulių yra labai mažai.

Kanarų salose oras šiltas visus metus, atostogos paplūdimyje yra bet kada. Vasarą oras sušyla iki +28 °C, žiemą – iki +20 °C, vanduo Atlanto vandenyne prie kranto yra vėsus ir ne visada ramus.

Vietinė virtuvė

Ispanijos virtuvė yra žinoma dėl savo įvairovės, daugybės skonių ir regionų tradicijų įtakos. Tai atspindi šalies istoriją ir jos regionų įvairovę. Čia yra keli tipiški ispanų virtuvės patiekalai: Paella (galbūt garsiausias ispanų patiekalas), tapas (maži patiekalai ar užkandžiai), „Gazpacho“ (šalta sriuba iš pomidorų ir kitų daržovių), hamonas, espanyola thortilla (omletas, kuriame pagrindinis Ingredientas yra bulvės ir kiaušiniai), sangrija (vyno gėrimas iš raudonojo vyno ir šviežių vaisių).

Ispanijos vynai nusipelno ypatingo dėmesio. Ispanijoje yra didžiausias vynuogynų plotas pasaulyje. Šalis gamina daugybę skirtingų rūšių vynų, įskaitant žinomus vynus, tokius kaip Rioha, Ribera del Duero ir Sheres.

Atostogos paplūdimyje

Ispanija turi didžiausia pakrantės ilgį, atsižvelgiant į jos dydį – 4964 km (ir atsižvelgiant į salas – 7905 km). Be to, Ispanija yra viena iš lyderių, turinčių daugiausiai „Mėlyna vėliava“ pažymėtų paplūdimių – apie 500!

Puikias paplūdimio atostogas praleisite Valensijos, Alicante regionuose ar Balearian salose. Jei jums patinka aktyvus poilsis, tada geriau vykti į šalies šiaurę. Asturijoje ir Galicijoje yra viena geriausių banglenčių mylėtojų vietų. Žinoma, geriausi paplūdimio vakarėliai vyksta Ibizoje.

Štai keli populiarūs Ispanijos paplūdimio regionai:

 • Costa del Sol (Costa del Sol) yra Ispanijos pietinis kurortas. Čia galite rasti ir smėlio, ir akmenukų paplūdimius. „Costa del Sol“ klimatas yra minkštas ir šiltas, maudymosi sezonas čia trunka daug ilgiau nei kituose šalies kurorto regionuose. Malagos ir Marbelos miestas yra garsiausios vietos Costa del Sol.
 • Kosta Bravos pakrantė yra šiaurinėje Katalonijos dalyje. „Costa Brava“ garsėja nuostabia gamta, mažomis įlankomis ir krištolo skaidrumo vandeniu. Čia galite rasti ramius paplūdimius ir gyvus kurortų miestus, tokius kaip „Lloret de Mar“ ir „Tossa de Mar“.
 • Balearų salos, įskaitant Maljorką, Ibizą, Menorcą ir buvusias, yra žinomos dėl savo gerų paplūdimių, šiltos jūros ir aktyvaus naktinio gyvenimo.
 • Kanarų salos (Kanarų salos), įskaitant Tenerifę, Gran Kanarija ir Lanzarotė, esančios Atlanto vandenyne. Yra daugybė paplūdimių, įskaitant vulkaninių ir smėlio.
 • Costa Blanca. Šis Alikantės regionas pritraukia poilsiautojus puikiais paplūdimiais su minkštu lengvu auksiniu smėliu, vandens sportu ir istoriniais miestais, tokiais kaip Benidorm. Blanca Costa yra populiari vieta golfo mėgėjams, nes yra daug garsių golfo laukų, iš kurių atsiveria įspūdingi vaizdai.
 • Costa Dorada. Ši teritorija pietinėje Katalonijos pakrantėje yra žinoma dėl savo ilgų smėlio paplūdimių, puikiai tinkančių atsipalaidavimui.

Keliautojų pamėgti Ispanijos regionai

Populiariausi Ispanijos regionai

AVIALINIJOS

Nepriklausomai nuo to, kur planuojate kelionę – mes visada pasiūlysime patogų skrydį.

TURIZMO PROFESIONALAI

Kiekvienoje poilsio šalyje Jus pasitiks, palydės iki užsakyto viešbučio ir rūpinsis Jūsų atostogų metu paslaugūs ANEX Tour darbuotojai.

PERVEŽIMO PASLAUGOS

Saugiais ir patogiais autobusais mėgausitės kelione iki Jūsų pasirinkto viešbučio.